Ми у соц. мережах:

 

Підписатися на новини

Введіть Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Зателефонувати Вам?

Ваш номер телефону(*)
Введите Ваш Email

  Ну ось, ми й підібралися до головної статті, про яку можна писати та писати нескінченно. Ландшафтний дизайн ... Для багатьох це словосполучення все також залишається загадкою, набором літер, так давайте ж, проллємо світло на це поняття і пояснимо по можливості, що таке ландшафтний дизайн, його історію та його головні терміни.

  Головні терміни ландшафтного дизайну

  Ландшафтний дизайн Київ Вишгород Ірпінь БучаЛандшафтний дизайн - дизайн відкритих просторів, є мистецтвом формування гармонійного навколишнього середовища для людини, використовуючи ландшафтні компоненти, такі як: рельєф, зелені насадження, вода, квіти, колір, а також штучні компоненти: паркові споруди (басейни, містки) та МАФ (малі архітектурні форми ).

 Ландшафт – слово, взяте з німецької мови і означає назву будь-якого природно-територіального комплексу, це зовнішній вигляд якоїсь території (ліси, міста). У французькій мові "пейзаж" - справжній вид будь-якої місцевості.

  Цілі ландшафтного дизайну: 

  • функціонально-просторова організація середовища життєдіяльності людини просто неба.
  • Перетворення ландшафтів виходячи з охорони їх природних особливостей.
  • Естетика детального навколишнього облагородження.
    Так, виходячи з термінів та цілей, можна побачити, що головне у ландшафтному дизайні – не зруйнувати, створене природою, а підкреслити та доповнити! Місія ландшафтного дизайнера – Не нашкодити!

Замовити ландшафтний дизайн можливо в нас за телефоном +380979424238, знижки до 80% на ландшафтний дизайн!

 

Історія ландшафтного дизайну

  Ландшафтний дизайн пройшов дивовижні перевтілення на своєму шляху, роздивлюватись його історію ми будемо таким чином:

  Почнемо наш екскурс в історію з Античного світу та передумов до виникнення ландшафтного дизайну.

  "Сакральні урочища" - перший культурний ландшафт, це були особливо гарні місця природи, де проводилися культові поклоніння божествам, вони охоронялися та зберігалися у недоторканному вигляді. Відлуння таких вірувань дійшли і до нашого часу, так, синтоїська релігія в Японії, досі обожнює каміння, озера, водоспади та окремі дерева. У спекотних країнах Азії та Африки, велике значення набули вода та рослини, і стали своєрідним символом розкоші та влади.

  Мрії про створення райського саду. Протягом багатьох століть у різних країнах, люди намагалися створити щось на кшталт Райського саду – місця красивого, блаженного, впорядкованого, яке протистоїть зовнішньому дикому та темному хаосу. Для людей Стародавнього світу слова "сад", "місто" були рівнозначними, і означали насамперед простір огороджений з усіх боків - Парадиз. Яким би не здавався Райський сад, але в ньому обов'язково мають бути всі атрибути Раю: зелені дерева, співачі птахи, ароматні квіти.

 

Ландшафтний дизайн Єгипту

    Ландшафтний дизайн ЄгиптуЗа IV тисячі років до нашої ери садами славилася столиця Фіви. Під сади відводилися величезні простори, як приватні, так і міські. Фараон Тутмос IV привіз з походу на Палестину колекцію рідкісних рослин і наказав зробити барельєф із їхнім зображенням, як свідчення про Стародавній ботанічний сад. За влади Клеопатри (I ст. е.) Єгипет захоплювався розведенням троянд. Рожеві банкети Клеопатри успадковували знатні римляни. За квіти, що вивозилися цілими кораблями, платили золотом. У Стародавньому Єгипті було створено одні з перших зразків регулярного планування саду. Єгиптяни любили прямі лінії, які характерні для їхніх садів і вони ділилися на квадрати та прямокутники рівними тінистими алеями з дерев та шпалер з виноградом. У садах влаштовували квадратні чи прямокутні басейни, у яких цвіли водяні лілії, часто розводили крокодилів чи змій. Рослини висаджувалися рівними рядами, за зростанням - найвищі ближче до огорожі, а низькі - до центру. Отже, можна з упевненістю сказати, що саме єгиптяни вигадали регулярний стиль у ландшафтному дизайні саду.

 Ландшафтний дизайн Персії та Індії

   Ландшафтний дизайн ПерсіїУ Персії було створено стиль планування шахар-бахарг (чор-бах), що перекладатиметься "чотири сади". Це строго геометричне планування саду за високими стінами, садок ділиться 4 каналами на 4 квадрати, які, у свою чергу, діляться алеями ще на 4 квадрати. Алеї викладені плитами, що перетинаються під прямим кутом і простір між ними заповнено густими деревними насадженнями, ставками або квітами. Розміщення рослин справляло враження природної простоти, багато рослин мали символічне значення. У центрі саду, на перетині головних алей, часто будували альтанки або павільйони.

Ландшафтний дизайн Греції та Риму

  У Стародавніх еллінів було мало родючої землі, тому сади були у вигляді городу чи виноградника, лише найбагатші мали фруктові сади за містом. Міста будувалися в гористій місцевості, для захисту від ворогів, сади розбивали біля будинків і вони мали виключно терасний характер. Грецькому підходу в ландшафтному дизайні належить прагнення гармонії та максимального злиття з навколишнім ландшафтом. Після греко-персидських війн, до них прийшли прийоми ландшафтного Ландшафтний дизайн Римудизайну персів та єгиптян, в яке вони внесли вільне композиційне рішення: дерева створювали вільні композиції, багато фонтанів. У період розквіту еллінських міст, у яких створюються гімнасії - місце у густому парку просто неба, алеї, багато лавок, невеликі спортивні майданчики, багато статуй і бюстів філософів, вчених. Римляни ж віддають перевагу регулярному плануванню вілл та садів. Сад у приміських віллах ділився на 3 частини: декоративний сад, плодовий сад та город, декоративний сад складався з: частини для піших прогулянок, для прогулянок на ношах та паркова територія. У римських парках розводили звірів та птахів, які ставали ручними.

Ландшафтний дизайн Європейского Середньовіччя

  На зміну рабовласницькому строю приходить феодалізм. З'являється новий тип містобудування міста-фортеці, які оточені міцними оборонними спорудами. У цей час з'явилися 3 типи садів: монастирський, публічний та замковий.

  Ландшафтний дизайн Середньовіччя. Монастирський садМонастирський сад став основою ландшафтного дизайну Середньовіччя. У цей час монастирі були центром науки і мистецтва, і саме вони намагалися показати оточуючим, яким має бути ідеальний сад. Францисканці в 1237 році за своїм статутом не мали права володіти землею, за винятком ділянки землі при монастирі, яка могла бути використана лише під декоративний "вертограт" - Рай, Райський двір. Монастирський сад розташовувався у внутрішньому дворі, яке служило місцем для медитації та молитов. Внутрішній двір був прямокутної форми, поділений 2 доріжками, на перехресті колодязь, кількість рослин невелика, переважали ароматні та лікарські рослини, обов'язково були квіти та плодові дерева. Монастирський сад був оточений високими стінами від людського гріха і був втіленням Раю, часто його називали "Райським двором", "садом Божої матері". У таких садах вперше з'являється лабіринт зі стрижених кущів, що символізує блукання людської душі на шляху пізнання Бога. Також часто створювалися утилітарні сади, до них відносили: аптекарський город, кухонний город і плодовий сад.

 Публічні сади. Площа під озеленення не відводилася, весь ландшафтний дизайн зводився до прикраси квітами вікон, балконів та горщечної культури. Громадські сади існували межі X-XI ст. у Франції та Іспанії такий сад був важливою частиною життя знаті. Міські сади-парки були огороджені та призначалися для розваг, полювання.

  Замкові сади. У VIII-IX ст. існувало кілька садів при резиденції у династії Каролінгів. Через століття ці сади перетворилися на відомі парки: Прадо (Мадрид), Сен-Жермен-де-Пре (Париж). У замках феодалів також були невеликі сади під наглядом господині. Серед дерев тут були переважно дуби та липи, дуже багато аптекарських та отруйних рослин. Особливе місце займала троянда, яку хрестоносці вивезли зі Сходу. Планування таких садів було як і монастирських, регулярне, з огорожею та водоймами, вперше тут з'явилися розарії. У пізнішому Середньовіччі сади перетворилися на куртуазні - "сади кохання" при палацах, існували для побачень та відпочинку від придворного галасливого життя. Планування залишається таким самим, кожна ділянка має свою тему: фонтан, луг, клумба, майже завжди є лабіринт.

Ландшафтний дизайн Китаю та Японії

  Китайська культура садово-паркового мистецтва налічує 3000 років. Через своє географічне розташування ця культура була ізольована від європейців, на розвиток ландшафтного дизайну Китаю вплинуло:Ландшафтний дизайн Китаю філософські течії сходу, національні традиції та географічні умови. Навчання головних мислителів сходу - Конфуція та Лао-Дзи проповідували любов до природи та спокою. Головне в ландшафтному дизайні Китаю – вміння в найменшому побачити велике та розповісти про це. За всю історію не було створено двох однакових садів! Існує 2 школи садово-паркового мистецтва Китаю: південна та північна. У Південній школі сади мають величезні площі, а північна створює маленькі сади, це сад-мініатюра, але в ньому є і павільйони, і містки, і озера. Зразком для планування є пейзажі своєї країни та картини художників, всі штучно створені рельєфи були копією природи.

  Японські сади. Перші сади були дуже декоративними, схожими на парки та призначалися для проведення свят, концертів та розваг. Потім вони з'явилися біля буддистських храмів, головна особливість - водоймище з плавною химерною береговою лінією, яка викладена великим каменем. Типи садів: на пагорбах, абстрактні філософські, пейзажного типу, плоскі сади та сади чайних церемоній. Особливості ландшафтного дизайну Японії: ідея саду - створення абстрактного образу природи в мініатюрі, всі елементи саду детально продумані, повинні налаштовувати на філософський лад, основні деталі - пейзажний стиль: плавні вигини доріжок, горбаті містки, кам'янисті ліхтарі, альтанки.

Ландшафтний дизайн італійського Відродження та барокко

  Ландшафтний дизайн Італії Сади створювалися з величезною пишнотою і багатством, розбивка саду коштувала, на ті часи, ціні споруди вілли. На початку (сер. XV-XVI ст.) сади мають невеликі розміри та складаються з окремих зелених кімнат, ці кімнати призначаються для відпочинку, розваг та спілкування, дорого прикрашені скульптурами, вазами та горщиками з квітами та топіарними формами. Зелені кімнати були вимощені каменем і поєднувалися короткими алеями-переходами, вони були прямим продовженням палацу. Сади були розбиті на безліч терас (3-9), висічені з каменю або укріплені підпірними підпірними стінками, перепад між ними був великим (до 16 м). Кожна тераса обмежувалася парапетами та балюстрадами, які прикрашалися квітами та статуями. Основні елементи: тераси, велика кількість статуй і різноманітних водних пристосувань: фонтанів, водоспадів, фонтан-жартівник, водяних органів, рослини, переважно вічнозелені.

  Ландшафтний дизайн італійського бароко багатий на різноманітні механізми: статуї, що крутяться, механічні тварини, оранжерей з екзотичними рослинами та звіринців. Також з'явилися садові театри, які складалися з напівкруглої стіни з нішами для статуй. До нашого часу дійшли сади Меддічі, вілла Ланте, Д'Есте.

 Ландшафтний дизайн Франції

  Ландшафтний дизайн Франції Ландшафтний дизайн був однією з улюблених ігор королів усього світу, тому Європейські країни змагалися не лише на сцені театру бойових дій, а й у створенні пишних та розкішних палацово-паркових ансамблів. Ландшафтний дизайн став своєрідною оцінкою для різноманітного життя королівського двору: дипломатичних прийомів, всяких свят, парадів, маскарадів, карнавалів та феєричних уявлень. Тому з початку XVII-XVIII ст. регулярні парки королівських резиденцій – найдорожчі "декорації" для таких спектаклів. Так виник новий стиль - французький класицизм, якому характерні грандіозність і багатство. Сади дуже великі за площею, парадні та офіційні, проектувалися системи широких та довгих алей, центральна алея – вісь симетрії. Палац був центром радіально-променевого планування і нанизував решту майданчиків на, що розходяться на всі боки, алеї. На перший план виходять партери - великі прямокутної форми площі або з газону, або канали, або з квітів, також, з'явилися великі масиви: боскети (щільно засаджений деревами кабінет) і кенкокси (майданчик геометрічної форми, з рослинами, висадженими в шаховому порядку), велика кількість стрижених форм.

Ландшафтний дизайн Англії

  Ландшафтний дизайн АнгліїАнглійський сад пов'язаний з ідеєю антифеодальної свободи, фонтани, геометрія садів і топіарна стрижка сприймалася як наруга над природою, настала втома стилю... Регулярні сади здаються нудними, їхня пишнота пригнічує і не дає можливості для відпочинку. Сформувався остаточно пейзажний стиль планування у Англії. Пейзажні полотна багатьох художників на той час ставали планами майбутніх садів. Перетворення природи у пейзажному стилі було менш насильницьким і помітним, але все зайве, що заважало картинності пейзажу безжально видаляли, а в місцях недостатньо красивих проводилося підсадження рослин. Особливості ландшафтного дизайну Англії: відсутність глухої огорожі, відмова від фонтанів, вода була лише у природному стилі, сад став динамічним – кожен новий крок відкривав новий пейзаж, у саду переважала меланхолія, викликаючи на роздуми, багато символічних елементів та МАФ.

 Ландшафтний дизайн сьогодні

   Ландшафтний дизайн. Модерн У XXI столітті ландшафтний дизайн грає велику роль у житті будь-якої людини, нехай навіть людина про це не знає. Все, що нас оточує на вулиці, це вже навколишнє середовище і воно має свій ландшафт і своє значення. Завдяки озеленення створюються санітарно-гігієнічні умови для нормального існування людини, створюється особливий мікроклімат, завдяки рослинам зменшується кількість пилу, шуму, токсичних газів, сонячної радіації, відбиваються інфрачервоні промені, захищають нас від парникового ефекту та іонізують повітря.

  Які зараз переважають стилі? Стилів безліч, починаючи від мінімалізму: газон і пару кущів, як люблять бачити свої сади жителі північних країн, до пишних садів романтизму та бароко. Можливі стилі садів: марокканський, хай-тек, мінімалізм, класицизм, бароко, японський, єгипетський, мексиканський, модерн, бохо, грецький, іспанський, англійський, римський, мініатюрний, кантрі, готика, дикий, і всі мають свої відмінності. Але головне, що напрямків у плануванні лише два: пейзажний і регулярний, а іноді еклектика.

  Як мовилося раніше, ландшафтний дизайн поєднує у собі озеленення саду і благоустрій території, і навіть, креативність і новаторство ідей, свіжість думок, можливість просторового бачення, знання правил компанування рослин та аллелопатії. Всі ці якості повинен мати професійний ландшафтний дизайнер, тільки так можна створити насправді красивий і неповторний вигляд саду. Тільки з огляду на особливості кожного виду рослин, а також візуальні особливості території стає можливим створення правильного проекту ландшафтного дизайну, дизайну, який радував би протягом року змінами фарб листя або цвітінням бутонів.

  Дізнатися вартість ландшафтного дизайну та озеленення саду можливо в розділі Проект ландшафтного дизайну

Замовити ландшафтний дизайн сау Ви можете за телефоном +380979424238! Покваптеся, присутні знижки на проект ландшафтного дизайну до 80%!

 

Читайте також:  

 

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(2 ratings, average 5.00 of 5)