Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

       Отже, сьогодні обговорюємо обрізку дерев. Обрізка дерев і кронування (формування), що слід знати про обрізку дерев і види обрізки дерев і кущів.

      Обрізка дерев допомагає:

 • Регулювати ріст у висоту, розвиток крони;
 • Здійснювати постачання всіх частин рослини поживними розчинами, органічними елементами сприяє обрізка дерев;
 • Транспортувати органічні і мінеральні речовини по рослині (вгору та вниз);
 • Регулювати формування крони і коренів допомагає обрізка дерев;
 • Прискорювати або сповільнювати цвітіння і плодоношення можливо за допомогою обрізки дерев;
 • Зберігати необхідну форму дає можливість обрізка дерев;
 • Забезпечувати можливу тривалість життєвого циклу рослини дає обрізка дерев;
 • Перешкоджати захворюванням (стежити за санітарним станом) можливо за допомогою обрізки дерев.

       обрізка дерев київ та областьНезважаючи на загальну схему робіт по здійсненню обрізки дерев, кожна з життєвих форм і таксономічних груп характеризується індивідуальними особливостями, які необхідно враховувати проводячи обрізку дерев.

 

 

 

Замовити послугу обрізка дерев та кущів можливо за телефоном +38 097 942 42 38. Дзвоніть, надаємо знижки!

      Уміння направляти зростання і розвиток рослин за допомогою обрізки дерев - дуже складний і відповідальний процес. З існуючих життєвих форм тільки для частини дерев характерний моноподіальний тип розгалудження крони, у інших дерев і чагарників преважає симподіальний, тобто має місце відмирання верхівкової бруньки. Ріст і розвиток охоплюють обидві полярні системи: надземну (стовбур, крона) і підземну (кореневу).

        Природне регулювання деревними зростання і розвитку, без обрізки дерев:

 • Суховершинність дерева (вкорочення відстані між полярними точками - вершиною стовбура і верхівкою кореня, що полегшує подачу ґрунтових розчинів до кінцевих частин рослини);
 • Відмирання верхівкової бруньки (зближення полярних точок, що характерно для сімподіального типу розгалудження);
 • Листопад (скидання листя в несприятливий період року). Звільнює рослину від зв'язаної води, виводить з листя друзи щавлевої кислоти, підвищується транспіраційна активність молодого листя, що з`являється;
 • Скидання частини вегетативних пагонів, приросту поточного року, відбувається восени, в період листопаду (береза, тополя);
 • Скидання (відмирання) частини гілочок, які несуть суцвіття, плоди (дуб, дзельква);
 • Природне відмирання у більшості чагарників групи гілок і сучків від кореневої шийки і вище;
 • Відмирання приростів, що має місце в зв'язку з проходженням онтогенетических фаз розвитку або під впливом посушливого періоду, суворої зими, від середньої частини стебла і вище.
 • Відмирання частини кореня або гілки, або частини кори стовбура, що приводить до відмирання відповідної йому частини дерева.

       обрізка дерев київ та область

  Обрізка дерев в насадженнях проводиться шляхом укорочення поточного і однорічного приростів, над сплячою брунькою, проводиться обрізка дерев за допомогою добренаточених інструментів. Варто розуміти, що обрізка дерев дуже важлива для рослин, виходячи з перерахованих вище пунктів, обрізку дерев необхідно проводити вчасно, навесні і восени.

  Обрізка чагарників проводиться з метою формування крони, стрижка живоплотів, обрізка на цвітіння або вегетативний ріст, проміжна, омолоджуюча, топіарна та санітарна обрізка. У ряді випадків, кілька видів стрижки поєднуються.

  Якщо кущ піддається передчасній важкій обрізці (омолодженню), то в перебігу декількох років втрачається цвітіння, кущу завдається непоправна шкода.

  Обрізка дерев і кущів, що була проведена до закінчення сильних морозів, знижує їх опірність холоду, часто відбувається обмерзання у місця обрізки дерев, і як наслідок, послаблюється цвітіння, втрачається декоративність, відсихають гілки та відсутні плоди.

  Є загальним правилом, що будь-яка обрізка дерев призводить до зменшення кількості квітів та посилення вегетативного росту. Те ж відбувається при стрижці живоплотів і кущів. Але, в плані плодових - це діє змогу отримати крупніші плоди, завдяки формуючій обрізці.

  При обрізці дерев не рекомендується різко змінювати висоту і форму крони, характерних для виду, крім випадків важкої обрізки дерев (омолодження).

Замовити послугу обрізка дерев і кущів можна по телефону +38 097 942 42 38. Довіртеся фахівцям, при великому обсязі надамо знижки!

 

Умовно можна поділити всі способи обрізки дерев і кущів на:

 • Проріджування загущеної або з розлогими гілками крони дерев здійснюється з метою освітлення, що сприяє розвитку більшої кількості квіток, більш компактної структури крони, видалення за допомогою обрізки дерев сильно видатних внутрішніх, що перехрещуються, що ростуть під гострим кутом гілок, а також нижніх гілок, провисаючих вниз. Видалення до 10% гілок при обрізанні дерев вважається легким проріджуванням, 10-20% - середнім і вище 20% - сильним. Особливо потребують обрізку дерева старі, коли нарощування зеленої маси припиняється і послаблюється цвітіння.
 • Омолоджуюча (важка) обрізка дерев. Обрізка основних гілок дерев проводиться, коли по досягненню деревом граничного віку зростання гілок припиняється і починається всихання окремих гілок і сучків; при поломці сучків під впливом вітру і снігопаду; змиканні крон не тільки в ряду посадженої колись алеї, а й у гілок над алеєю. За рік, два до обрізки дерев слід перекопати пристовбурні круги діаметром не менше ширини проекції крони, внести повну дозу мінеральних добрив з розрахунку азоту 12-15г, фосфору 8-10г, калію 8-10г або 4кг гною на 1м2. Тільки після посилення кореневої системи, навесні наступного року можна провести важку обрізку дерева. Чим старіше дерево, тим повільніше відновлюється крона. З розвиненої нижче місця обрізки порослі, на суку, відбирається кілька сильних пагонів. З них і формується в подальшому крона, інші пагони засліплюють - вирізають на кільце. Така обрізка дерев може здійснюватися раз в 10-20 років.
 • Обрізка дерев з посадкою на пень проводиться у виняткових випадках, при поломці стовбурів. Якщо такі дерева виявляються в алейній посадці, їх простіше видалити і замінити деревами того ж виду і того ж віку, що і алейні. Якщо ж дерево залишається на газоні або в групі, пень вирівнюється, зріз обмазується садовим варом або фарбується. При високій гілкоутворювальності нижче зрізу з сплячих бруньок утворюються пагони, на яких розвиваються дуже великі листи, іноді в кілька разів перевищуючі звичайні. Дерево, маючи потужно розвинену кореневу систему, практично позбавлене крони, всі поживні речовини передає невеликій кількості пагонів і листя, що утворилися на пні, і вони, досягаючи значних розмірів, досить ефектні. Надалі такі пні корчують або з числа поросли відбирається 1-5 пагонів, з яких формується нова крона, виходить букетна посадка.
 • Санітарна обрізка дерев - обрізка дерев, яка проводиться з метою убезпечити. Тобто, видаляються сухі, тріснуті, надломлені, гілки, що занадто заросли, які в разі сильного вітру можуть впасти на дорогу або будови.
 • Обрізка чагарників. Повний цикл розвитку чагарників ділиться на: основний і відновний. Основний цикл триває від проростання насіння (або сплячої бруньки на корені) до повного розвитку стебла, включаючи цвітіння і плодоношення. Відновлювальний цикл починається від ослаблення розвитку або всихання вершини первинного стебла до часткового або повного його відмирання. Цей цикл можна поділити на:

           - відмирає лише частина основного стебла, і на середній його частині розвивається новий пагін продовження. В цьому випадку видаляється лише відсихати верхня частина стебла;обрізка дерев київ ірпінь вишгород макарів

           - відмирає все стебло (у ожини). Обрізанням видаляється все стебло, його замінює новий пагін, що розвивається з кореневої шийки;

           - відмирає одночасно частина куща з декількома стеблами. Обрізанням, крім щорічного видалення верхньої всохлої частини стебел, раз в декілька років вирізається відмерла частина куща разом з частиною розросшихся нижніх пагонів.

 • Обрізка живоплоту. Щоб забезпечити потрібну висоту, в перший рік жива огорожа не стрижеться. На другий - стрижеться 50% приросту, на 3 і 4 - зберігається 25%, далі стрижка проводиться регулярно з завданням підтримувати кущ на заданій висоті, залишаючи 2 міжвузля (2 пари листя), 4-5см приросту в порівнянні з попередньою обрізкою. Безумовно, систематична стрижка (іноді 2-4 рази за вегетаційний період) з роками призводить до сильного загущення поверхні живоплоту. Збільшення числа розгалужень, в свою чергу, призводить до уповільнення надходження ґрунтових розчинів до верхніх листків і утруднення відтоків органічних речовин до коріння. Зазвичай в таких випадках піддають живопліт важкої обрізку, омолодженню. Також пропонується проводити проміжну обрізку, видалення загущеної частини крони, при цьому зменшиться ширина верхньої поверхні, що забезпечить поліпшення освітленості бічній поверхні живоплоту.
 • Омолоджуюча обрізка кущів. В результаті важкої обрізки (омолодження) куща послаблюється в перший період асиміляція (видаляється асимілююча поверхня), як наслідок, відбувається загибель всмоктуючих корінців, які відновлюються лише з появою молодих пагонів і листя. У той же час омолодження стимулює життєдіяльність куща, створюється нова крона. Важка обрізка переводить кущ на вегетаційне зростання, тобто на кілька років припиняється цвітіння. Але пізніше, з початком цвітіння, виходить більші квітки, як у молодої рослини з розплідника. Активна асиміляція листового апарату сприяє утворенню нових коренів і всієї всмоктувальної системи, кущ відновлюється.

   Вартість обрізки дерев та кущів можливо подивитися в розділі Догляд за садом - Київ, або ж зателефонувавши нам! Наші спеціалісти приїдуть до Вас на ділянку та підкажуть, що слід обрізати, а що - ні. 

Обрізка дерев та кущів Київ, Ірпінь, Вишгород чи Макарів та інша Київська область від професіоналів! Телефонуйте +380 97 942 42 38, вартість обрізки дерев від 300 грн/шт!

 

Читайте также:

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 5.00 of 5)