Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

  Обрізка плодових дерев повинна проходити акуратно, а головне вчасно! Бо в разі якщо ми запіснимось з обрізанням плодових дерев, або обрізаємо не в тому місці, то ми можемо зупинити цвітіння, і як результат, залишитися без плодів. Тому, розглянемо головні особливості обрізки плодових дерев.

  Не варто намагатися з ходу освоїти обрізку плодових дерев, адже результат буде, м'яко кажучи, поганим, а точніше - може бути, і згубним для рослини. Хоча справа ця і не тяжка, а навіть проста, адже все можна простежити: і те, що і як вирізувалося, і те, що і в якому вигляді потім залишилося і як сама рослина відреагувала на обрізку і характер зрізів. Так би мовити, відкрита книга, читай - не хочу.

  7 разів відміряй, один - відріж, так говорить прислів'я, тут воно цілком застосовно. Призвичаїтися орудувати секатором і пилкою можна і за 5 хвилин, але головне - усвідомлювати, що дерево живий організм і його варто відчувати і розуміти. Воно всі турботи і помилки в обрізці покірно переносить лише того, що ні втекти, ні закричати не зможе. Тому під час обрізки плодових дерев садівник зобов'язаний відчувати себе хірургом: без необхідності інструмент не брати, а якщо вже взяв, то працювати скоро, чітко і не наробити зайвих порізів.

Обрізка плодових дерев та правильна підготовка до неї

   обрізка дерев київ ірпінь вишгород макарівЩоб зрізи при обрізці плодових дерев були чіткими, а працювати було легко, будь-який ріжучий інструмент повинен бути добре наточеним і робочим. Секатором повинна проходити обрізка плодових дерев з діаметром в місцях зрізу не більш як 2 см. Навіть якщо Ви без зусиль зможете обрізати секатором і більшу гілку, не варто намагатися цього робити. Адже зрізи при обрізці плодових дерев повинні бути чистими, гладкими, без задирок і розщепів. А якщо від інструменту вимагати навантаження більше того, на яке він розрахований, то нічого путнього не вийде. Звичайно, є секатори розраховані на більші зрізи, але і їх варто використовувати раціонально.

  Варто намагатися захопити гілку під час обрізки плодових дерев по можливості глибше - ближче до шарнірного з'єднання ріжучого леза і пластини, так Вам не доведеться прикладати особливі фізичні зусилля і зріз вийде досить рівним. Не варто намагатися захопити гілку кінчиком секатора, зріз вийде рваним, і обрізка плодових дерев не вийде.

  Гілки товщі 2 см ріжемо садовою пилкою або ж сучкорізом з відповідним діаметром, для обрізки високо зростаючих гілок на плодових деревах необхідний сучкоріз висотний.

 обрізка плодових дерев київ ірпінь вишгород макарів  Не слід залишати ніяких пеньків: ні при обрізці всієї повністю гілки плодових дерев, ні при обрізці на бруньку. Пеньки - це відкриті рани для всіляких збудників хвороб і багатьох шкідників. При обрізці гілок плодових дерев, а саме при загущенні, намагайтеся не ранити ті, що не треба видаляти, зайві рани - зайві хвороби і клопоти. Якщо обрізана гілка досить велика і витягнути її з рослини складно - треба розпиляти її на дрібні шматочки.

  Також варто враховувати те, що всі зрізи при обрізці плодових дерев Київ необхідно робити над брунькою рослини або над гілкою, впритул, не залишаючи ран і не роблячи розщепів і задирів.

  Великі зрізи і спили не шліфуємо, а очищаємо від тирси і покриваємо тонким шаром садового вару, або будь-який інший спеціальною замазкою для ран. Для формування кущів в жівоплотах знадобляться садові ножиці з довгими ручками і лезами, або електричні шини з зазубреними лезами.

    Обрізка плодових дерев

обрізка плодових дерев київ ірпінь вишгород макарів

  

Не варто на початку проводити обрізку плодових дерев і формувати малогабаритну крону, відводячи дереву площу живлення в 3-5 м2, а після перестати підтримувати обрізку плодових дерев і дати рослині вільного розвитку. Адже в цьому випадку йому необхідна стане площа щонайменше в десять разів більше, і з часом відбудеться загущення, оголяться гілки, плодоношення плодових дерев знизиться. Не забуваємо, що обрізка плодових дерев - Київ дуже необхідна, саме за допомогою обрізки плодових дерев можна сформувати правильну і зручну форму крони, обрізка плодових дерев дозволяє збільшувати цвітіння і як наслідок, обрізка плодових дерев стимулює рясне плодоношення рослини.

  Перед тим як говорити про обрізку плодових дерев, варто дізнатися структуру надземної частини рослин. Точка переходу стовбура в кореневу систему, називається коренева шийка, а стовбур від неї до I розгалуження - штамб. Стовбур штамба зветься центральним провідником, лідером. Це при моноподіальному і сімподіальному типах розгалудження. На лідері ростуть гілки I порядку, найбільші з них - основні, або скелетні. Гілки I, II і III порядків в купі з лідером утворюють основу крони. Решта більш дрібних розгалуджень звуться обростаючими гілками. Тільки вони виробляють основну частину врожаю, тому вони називаються ще генеративними, або плодоносними.

Ярусно-розріджена формовка крони за допомогою обрізки плодових дерев

    При такій обрізці плодових дерев на стовбурі гілки ростуть групками - ярусами по 2-3 штуки, або поодиноко.

   обрізка плодових дерев київ ірпінь вишгород макарівОбрізка плодових дерев повинна починатися з однорічної рослини. Або якщо куплена з розплідника, то обрізка плодових дерев почнеться з дво-, трирічного віку. Ранньою весною відзначимо на дереві від лінії грунту 50 см, можна трохи вище, це майбутній штамб. Вище цієї зони відміряєте ще 30 см - це зона росту основних гілок I ярусу крони. Над нею проводиться обрізка плодових дерев і видаляється все, над добре сформованою брунькою. Не варто над брунькою зберігати пеньочка, в іншому випадку пагін зможе ухилитися в бік, і сильно низько проводити обрізку плодових дерев не варто, брунька зможе засохнути, і пагін буде рости з абсолютно іншої бруньки (Рис. 1). Якщо Ви не впевнені, що впораєтеся з обрізкою плодових дерев, відміряйте понад зазначених ще 10 см - стане шипом, до нього пізніше можна буде підв'язати пагін, коли він підросте (Рис. 2). У зоні штамба залишати гілки і пагони не варто, за допомогою обрізки плодових дерев, прищіпують їх.

  обрізка плодових дерев київ ірпінь вишгород макарів

  На другий рік у плодового дерева в зоні росту основних гілок виберіть 3. Сама нижня повинна бути не нижче висоти штамба, а 2 інші вище по стовбуру з проміжками по 15 см. Головне, щоб розміщувалися головні гілки НЕ скупчено, 1 з них повинна дивитися в одну сторону, а решта - в супротивні. Всі гілки, які заважають основним в зростанні, або перекривають їм світло, загущають, їм необхідно провести обрізку плодових дерев і зрізати на кільце - біля стовбура, біля основи. Гілки коротше 30 см не обрізати, не відхиляти і не вкорочувати - більшість коротеньких гілочок найбільше схильні до плодоношення, а не до зростання. Лідер на протяжності всього часу обрізки плодових дерев має бути вищим закінчень основних гілок на 10-15см.

  На третій рік у плодового дерева варто закласти ще 2 гілки на 50-60 см вище гілок I ярусу, проміжок між ними буде 10-15 см. Далі проводиться обрізка плодових дерев і вкоротшують прирости колишнього року і зрізаються конкуренти.

  У майбутньому році закладемо ще одну гілку вище 2 гілок II ярусу на 40 см. Після декількох років, коли верхня одиночна гілка підросте, проводимо обрізку плодових дерев і зрізаємо у неї лідера.

    комплексний догляд за садом київ ірпінь вишгород макарів

  Висота стандартного дерева 2,5-3 м, тому на цьому рівні її обрізка плодових дерев повинна і контролювати.

  Обрізка плодових дерев дуже кропітка праця, в якій важливо не перестаратися, але і не бути занадто "милосердним". Вартість всіх робіт по догляду за деревами і обрізка плодових дерев Київ, Ірпінь, Вишгород чи Макарів та іншої частини Київської області описана в розділі Догляд за садом, уточніть цікавлячі Вас деталі, Ви можете по телефону. Ми розповімо і навчимо, як доглядати за садом!

 

Обрізка плодових дерев Київ та інші послуги з догляду за садом Ви можете замовити у нас по телефону +380 97 942 42 38, діють знижки! Обрізка плодових дерев і кущів від 50 грн / шт., а також комплексний догляд за садом для Києва і області!

 

Читайте также:

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(0 ratings, average 0.00 of 5)