Ми у соц. мережах:

 

Підписатися на новини

Введіть Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Зателефонувати Вам?

Ваш номер телефону(*)
Введите Ваш Email

  Правильний полив здатний забрати у Вас левову частину часу, яку можна було б витратити з більшою користю, ніж просто стояти зі шлангом. Тому слід поставитися до цього завдання з усією відповідальністю. Для будь-якого виду рослини існують певні норми поливу, і якщо їх дотримуватись, то можна не переживати за процвітання насаджень свого саду. 

  Як людина не здатна прожити без води довго, так і рослини не можуть жити без води. Адже тільки з водою рослини вбирають із ґрунту поживні елементи, необхідні для життя.

  Слід запам'ятати головне правило поливу: правильніше проводити полив рідше (2 рази на день), але рясніший, ніж частіше, але менше. Часті поливи у спекотний сезон завдають багато шкоди: вода до головної маси кореневої системи не проходить, через що на поверхні ґрунту створюється жорстка кірка, вона підвищує випаровування води та перешкоджає правильному диханню коріння. Адже основна маса коріння чагарників розміщується на глибині 20-25 см і щоб встигнути просочитися туди, потрібно лити на 1 м.кв. близько 25 л. Норми по поливу газону дещо інші, адже коренева система газону є поверховою і розміщується на глибині до 15 см, отже, 10 л. води на 1 м. кв. достатньо.

 

  автоматичний полив київ ірпінь вишгородЗвичайно ж, всі норми поливу безпосередньо залежать від складу ґрунту – легкі поливаються менше, але частіше, ніж важкі, глинисті. Глинисті грунти затримують воду, тому при посадці в таку землю роблять суміш з чорноземом і більше піску, щоб вода могла проникнути. Піщані грунти просихають набагато швидше за важкі і потребують більш частих поливів. Щоб зрозуміти, чи поливаються рослини, варто вирити ямку глибиною 20-30 см і якщо грунт у ній злегка вологий або сухий, настав час пролити.

Температура води

  Якщо температура нижче 10-120 С, вона здатна викликати шок у рослин і призведе до ослаблення, тому поливати прямо з колодязя або свердловини не правильно. Кращий варіант, коли при поливі температура води приблизно дорівнює або трохи вища за температуру грунту. Щоб цього досягти, використовують пластикові баки.

Якщо на Вашій ділянці функціонує система автоматичного поливу, тоді можете не переживати, що вода буде надто холодною. Завдяки тиску в системі поливу в 2,5 - 3,5 атм., який викидає з дощувачів водяний пил з величезною швидкістю, тому вода до рослин приходить вже нагрітою, як температура дощової води.

  Обсяг доступної для рослин води залежить від безлічі факторів, найбільше від фізичного складу грунту, глибини пролягання кореневої системи, швидкості втрати води при випаровуванні, від швидкості надходження вологи в грунт. Швидкість поглинання води з ґрунту безпосередньо залежить від глибини пролягання коріння, адже чим глибша коренева система, тим швидкість нижча. Більше 40% води вбирається з верхнього шару.

  Час поливу

   Споживання води в рослин протягом року неоднакове, тобто з середини весни та до середини осені споживається більше води, ніж у перші місяці весни, або коли йдуть дощі. Також, зрозуміло, що спекотного літа вода необхідна рослинам найсильніше. Слід не забувати проливати при посадці дерева та чагарники, довгий час, щоб ґрунт став на своє місце. Рослини в горщиках і діжках найшвидше просихаю і вимагають регулярних поливів. 

   встановлення системи автоматичного поливу Київ Вишгород ІрпіньГоловне правило поливу, що стосується часу - поливаємо тільки рано-вранці або пізно ввечері! Якщо ж вирішили полити вдень, при світлі сонця, то не потрапляючи краплями на листя! Краплі води виступають лупою, при проходженні сонячних променів такий полив викликає опіки листя або квітів. Також слід пам'ятати, що, наприклад, троянди небажано поливати на листя, для неї використовують найчастіше краплинний полив або полив під кущ.

  Звичайно, якщо Ваш вибір – встановлення системи автоматичного поливу, то Ви можете собі дозволити не морочитися щодо температури води, коли і як довго поливати. Вам достатньо одного разу зрозуміти, виставити таймер на контролері та забути цю непотрібну інформацію. Єдине, не забути законсервувати систему автополиву на зиму і також розконсервувати її навесні.

  При встановленні системи автополиву варто не забувати, що для економічного використання води можна не всюди використовувати звичайні кругові дощовики. А там, де не треба поливати все, або в рядових посадках, або на кам'янистих гірках, де більше каміння, ніж рослин, або при поливі троянд, або на городі, правильніше використовувати краплинний полив. Який подаватиме воду безпосередньо під кожну рослину, не дасть приводу вирости бур'янам і простіше вбирається рослинами.

Так що, якщо Ви хочете позбавити себе від складнощів, то замовте схему автополиву з нами! Телефонуйте +380 97 942 42 38. Вартість плану 500-2000грн. 

 

Читайте також: 

 

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 5.00 of 5)