Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

  Ми вже обговорювали загальний догляд за садом раніше, сьогодні ж поговоримо про догляд за газоном, стрижку та аерацію газону більш детально, розпишемо операції, які треба виконувати і пройдемося за хворобами та шкідниками. 

 Догляд за газоном

  Догляд за газоном київ вишгород ірпінь рулонний газон

  Щоб зберегти вигляд свого лугу прекрасним, рівним та зеленим, варто вчасно виконувати ряд цілком нескладних робіт з догляду за газоном - Київ і не запускати їх своєчасність.

  Догляд за газоном особливо важливий для нормального самопочуття трав та його гарного вигляду, не дотримання правил або не виконання їх вчасно може призвести до пожовтіння трави або випадання її.

 

 

 

  Догляд за газоном складається з таких операцій:

Стрижка газону

  Починаючи з 1900-х років, будь-який власник газонів міг дозволити собі на заміну ручній газонокосарці для догляду за газоном на багато більш ефективну циліндричну косарку з бензиновим мотором, у 1970-ті з'явилися легкі електричні газонокосарки.

  Догляд за газоном київ ірпінь буча рулонний газонСтрижка газону - важлива операція у догляді за газоном, проводитися не тільки щоб стригти травини, що виросли, при нормальній стрижці газону створюється густий і красивий травостій. Висота стрижки газону повинна контролюватись і залишатися приблизно однією і тією ж на протязі всього часу і дорівнює приблизно 4- 6 см. Стрижка газону створює вирішальний вплив на вид трави. Варто проводити стрижку газону якнайчастіше, але не дуже коротко, інакше деякі види трав можуть випасти зі складу. Стрижка газону контролює наростання листової маси, знижує витрати поживних елементів і кількість бур'янів, що проростають. Від частої стрижки газону трави починають кущитися, що створює щільніший дерн. Стрижка газону газонокосаркою проводиться рухом в один бік, інакше газон після стрижки має непривабливий вигляд.

  Стрижка газону починається з квітня по жовтень, це залежить від природних умов при догляді за газоном. Як уже говорилося у статті догляд за садом навесні, частота стрижки газону залежить від виду дерну, травосуміші, фізичних та хімічних властивостей ґрунту, особливостей трав та сезону. Для мавритаських і лучних проводять стрижку газону рідше, тому що вони повинні цвісти, також, проводять догляд і за конюшинним газоном - стрижка буває раз на місяць. Влітку, при щоденному поливанні, стрижка газону проводиться 2 раза у тиждень, решта часу вистачить і 1 раз у тиждень. Найкраще робити стрижку газону, коли трава суха, тому що мокра трава засмічує косарку, і рве краї трав. Варто також, враховувати, що після стрижки газону косарку слід вимити, причому вимити навіть леза, якщо ж цією ж косаркою коситься газон і в сусіда, то варто леза ще й протерти спиртом. Знезаражується косарка, щоб хвороби, які є на сусідській ділянці, не перенеслися на власний. Саме тому краще мати власну косарку в саду і користуватися нею тільки для догляду за газоном на своїй ділянці.

Внесення добрив

  Догляд за газоном київ ірпінь вишгород рулонний газон Удобрюють при догляді за газоном, щоб краще зростав, мав яскравий колір, протистояв хворобам та шкідникам. Без азоту трава стає блідішою, тоншою і рідкішою. Тому варто не забувати годувати під час догляду за газоном. Про добрива вже говорили, найкраще при догляді за газоном вносити комплексні добрива, з повним комплексом NPK, навесні - весняне добрива вноситися після аерації газону, багате на азот, а восени - осіннє, з переважанням фосфору. Причому у догляді за газоном, весняне можна вносити до кінця літа, раз на місяць, так Ви стимулюєте зростання зеленої трави і кущіння, тільки не перестарайтеся і не спаліть газон, дивіться норми застосування. Найчастіше удобрюємо Agrecol, Jaromila, Osmocote, можна навесні й нітроамофоску внести (тільки дотримуючись інструкцій, не спаліть газон), цих виробників добрива й осіннє та весняне є.

   Як удобрювати? Поділили добрива на 2 частини, спочатку пройшлися в одному напрямку, розсипаючи першу частину, потім узявши другу частину, в перпендикулярному напрямку. Та пролити водою газон!

Полив газону

   Догляд за газоном не відкидає і своєчасний полив. Без води не зможе нічого жити, так і газону потрібний полив для правильної життєдіяльності. Норма поливу газону 10 л на 1 м. кв. Як перевірити чи потрібна вода? 1 спосіб - копнути на глибину 5-10 см, якщо сухо, треба полити, 2 спосіб - пройтися газоном, якщо трава піднімається там, де щойно пройшли, значить вистачає води, ні - полити. Щоб точно знати, чи поливається газон, можна покласти на траву порожню консервну банку, висотою 2-3 см, якщо банка наповнилася під час поливу, то можна переставляти обприскувач або вимикати полив.

  Поливати треба рано-вранці або пізно ввечері, щоб уникнути попадання крапель води на газон при яскравому сонці, навіть уночі можна поливати, але так що б до години 11 ранку газон вже висох. Якщо вже яскраве сонце, а під ногами хлюпає, значить занадто багато води, від цього газон цвілітиме. Кількість води безпосередньо залежить від сезону, властивостей ґрунту та погоди. На піщаних ґрунтах поливають частіше, на глинистих – рідше. У літню пору при догляді за газоном, він поливається щодня, іноді навіть двічі на день, в інший час - рідше. Найпростіше поставити систему автополиву.

Аерація газону

  Що таке аерація газону? Суть аерації газону досить проста, у ґрунті проколюються дірки або зрізи, щоб коріння могло дихати та отримувати повітря. Аерація газону - важлива операція у догляді за газоном навесні та восени. Дерн при аерації газону продирявлюють суцільними або порожнистими вістрями на глибину до 8 см. І так при аерації газону відновлюється газообмін: необхідний для життєдіяльності трави та зростання кореневої системи, кисень проходить у шар, а непотрібний вуглекислий газ виходить. Також, під час аерації газону покращується надходження води до коріння трави, що необхідно не лише навесні, а й восени. Після аерації газону вносять весняні або осінні добрива і проливають його. Щоб дізнатися чи потрібна аерація газону, можна вирізати шматок дерну глибиною до 15 см і побачити наскільки глибоко йдуть коріння, якщо менше 5 см, то аерація газону необхідна. Також, крім аерації газону проводиться вичісування, якщо аерацію робите аератором із шипами, то Вам вичісувати не треба, а якщо просто проколюєте дернину, то вичісувати необхідно. У спеціальних аераторів призначених для аерації газону насадка вістрями вичісує і проколює дернину, але якщо її немає, то для вичісування беруться звичайні жорсткі граблі. Але вичісувати треба, так вибирається вся відмерла, пожовкла трава.

Хвороби, бур‘яни та шкідники газону

   Жоден догляд за газоном не обійдеться без боротьби зі шкідниками, хворобами та бур'янами, хвороби зазвичай – грибки, а шкідники бувають різні – від дрібних личинок до наших улюблених собак.
  Личинки довгоніжок. Трапляються на погано дренованих ґрунтах, личинки, коли вилуплюються навесні, харчуються корінцями та стеблами трави, після цього утворюються жовті плями. Щоб запобігти їх появі слід вчасно проводити аерацію газону, ще, можна обробити площу інсектицидами проти личинок довгоніжок.

 Личинки травневого хруща. Їдять коріння трав газонних, після чого вона буріє і легко висмикується. Щоб уникнути цього ґрунт можна прикатати катком, або обробити ґрунт інсектицидом проти личинок травневого хруща.

  Догляд за газоном київ ірпінь буча вишгород рулонний газонКроти. Проти кротів застосовуються спеціальні капкани або вібраційні установки.

  Мурахи. Створені мурашники нерідко псують вид трави, впоратися з ними допоможуть спеціальні засоби проти мурах: Мурахоїд і т.д.

  Лишайники. Боротися з ними можна, вносячи добриво, що містить сульфат амонію, але позбутися їх назавжди можна лише покращивши умови зростання дернини, правильно і вчасно проводячи всі операції з догляду за газоном.

  Офіоболус – гриб, при появі якого злаки бліднуть та відмирають. Поглиблення, що збільшується в розмірі, в середині якого починають рости інші злаки. З'являється цей гриб на погано дренованих ділянках, за перших ознак - найкраще замінити дернину.

  Рожева плямистість. Гриб, що з’являється восени у вигляді плям пожовклої трави, які потім набувають рожевого забарвлення, вражає траву при нестачі добрив.

  Фузаріоз. Восени або навесні, після сходу снігу, на дернині з'являються малі плями жовтіючої трави, які через якийсь час можуть стулятися між собою, не варто застосовувати при осінньому підживленні азотні добрива!

  Бур'яни. Для боротьби з різного роду бур'янами під час догляду за газоном використовуються спеціальні гербіциди. Лінтур проти осота та пирію, є також гербіциди контактної дії, якими треба потрапляти тільки на листя бур'янів. Напалм, Ураган, Раундап – гербіциди суцільної дії, тому по газону їх не використовувати! Лише у місцях вільних від газону, доріжки та інше. По газону виборчої дії – Лінтур, Гольф, Диален, Цукрон.

  Також, не забуваємо, якщо на ділянці є тварини, то пожовклі плями можуть бути результатом їхніх справ. Таку ділянку простіше зрізати та замінити на нормальну дернину.

  До догляду за газоном належить ще піскування, вапнування та ремонт пошкоджених ділянок. Піскування - просипання трави зверху піском, щоб грунт не був дуже важким, вапнування - якщо грунт кислий по реакції, то дернина просипається вапном, але з цією операцією краще не перестаратися. Ремонт пошкоджених ділянок, теж важлива робота з догляду за газоном, це зріз старої дернини та заміна на новий. Не забуваймо, збирати листя з трави, бо під ними трава випріває.

  Взимку не варто ходити по газону, поки він не покриється товстим шаром снігу, також не варто накидати сніг, зчищений з доріжок кучугурами на газон, розкидайте його рівномірно по всій площі. Зледеніння травостою, після дощу та заморозків теж небезпечне для газону, слід розбити кірку лопатою або граблями. Щоб уникнути під час догляду за газоном у зимовий період розвитку кореневої гнилі та снігової цвілі, газон можна обробити фунгіцидом Максим, наприкінці листопада, 10мл/5 л води на сотку. Якщо газон після зими почувається ослабленим, то для відновлення життєдіяльності його можна обробити Мегафолом, це біостимулятор, обробляємо з розрахунку 20-30 мл/10 л води на сотку. Також можна використовувати будь-який Реаніматор газону.

Догляд за газоном по місяцям

 Вартість догляду за газоном -Київ Ірпінь Вишгород, стрижку, аерацію газону можливо дізнатися за телефоном чи в розділі Догляд за садом.

Замовляйте догляд за газоном чи аерацію газона у нас, наберіть +380979424238! Стрижка газону 3 грн/м.кв.! Довірте свій сад професіоналам! На комплексний догляд за садом знижка!

  

Читайте також: 

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 5.00 of 5)