Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

  Про озеленення вже говорили, тепер обговоримо благоустрій території та благоустрій ділянки Київ загалом. Як та навіщо потрібний благоустрій, та чи актуальний зараз благоустрій території?

  Благоустрій території, що мається на увазі?

  благоустрій території київ вишгород ірпіньБлагоустрій території - як видно з назви, це облагородження ділянки, причому не рослинами, а різного роду малими архітектурними формами (МАФ) та іншими спорудами. Благоустрій ділянки полягає у створенні зручності користування територією, у правильному плануванні необхідних у саду зон, а таких є кілька: зона тихого відпочинку, вхідна зона з парковкою, зона активного відпочинку - майданчик для ігор, корт, а може просто лужок, також дитячий майданчик, басейн та інше, що теж можна віднести до зони активного відпочинку. Всі ці важливі для благоустрою планувальні вузли, ясна річ, необхідно поєднати з головною точкою - з будинком, тому благоустрій території важливий аспект у ландшафтному дизайні.

  Як зрозуміло, головна відмінність благоустрою території від озеленення у цьому, що благоустрій ділянки - це скоріше інженерне будівництво, ніж робота з природою. Але в той же час, благоустрій території важливіший за озеленення саду. Адже тільки правильно і в потрібному місці поставлена ​​вхідна зона, або дитячий майданчик впливає на подальше озеленення саду і на настрій замовників благоустрою території. Говорячи з позиції ландшафтного дизайнера, замовник згадуватиме довго і "тепло" людину, яка спланувала при проектуванні ділянки, зону тихого відпочинку або дитячий майданчик біля проїжджої дороги.

 

Благоустрій території та головні правила благоустрою ділянки

   Любий ландшафтний дизайнер чітко знає основні правила благоустрою ділянки:

  • обов‘язкова наявність вхідної зони, можливо вона буде виглядати лише як в'їзд + вхід на ділянку і паркінг, але вона необхідна. Вона, як передмова до Вашого саду, готує гостя до споглядання подальшого пейзажу, розпалює уяву та змушує проїхати вглиб ділянки. Іноді вхідна зона при благоустрої території має лавочку, для відпочинку перед входом у будинок, а може ця зона включає ряд пергол-берсо аж до дверей будинку, красиві топіарні або штамбові форми, варіантів безліч. Але вхідна зона є важливою частиною благоустрою території і має бути на ділянці! А як вона виглядатиме вибирати Вам і ландшафтному дизайнеру.
  • Зона тихого чи активного відпочинку - одна з них має бути на території саду. Варіанти благоустрою тихого відпочинку: лавка, пергола чи трел‘яж (декоративна дерев‘яна споруда, яка заплітається рослинами), бесідка, патіо (площадка, плиточна чи дерев‘яна, біля дома), 
    благоустрій ділянки київ вишгород ірпінь
    просто луг, ставок зі статичною водою для споглядання, гойдалка, увита плющем або трояндами, просто гамак або диван, загалом, будь-який з МАФ (малих архітектурних форм), який сприяє неквапливому і спокійному відпочинку. З активним відпочинком все навпаки - тенісний корт, футбольне поле, дитячий майданчик, басейн, барбекю, відкритий майданчик для багаття та інше. І ці дві зони повинні або бути обидві при благоустрої ділянки, якщо дозволяють розміри території, або зробити одну зону домінуючу з парочкою елементів іншої.
  • Також, найчастіше в обов'язкові будівлі при впорядкуванні ділянки входить госпблок, туалет, насосна станція, гараж, город, можливо, елінг, літня кухня, сауна або лазня, вольєр для собаки, теплиця, за бажанням.
  • Розташування елементів благоустрою території залежить від багатьох чинників: необхідність частих відвідувань або ж дуже рідкісне користування, зовнішня декоративність споруди, функціональність, бажання усамітнення змушує поставити цей елемент благоустрою ділянки або ближче до будинку, або глибше і подалі на території. Але пам'ятаємо, що дитячий майданчик при благоустрої території має бути біля будинку, або в місці, яке видно з головних вікон будинку, туалет, госпблок або насосна повинні бути або біля будинку, або в глибині саду, виходячи із зовнішньої декоративності будівлі. Зона тихого відпочинку при благоустрої території майже завжди розміщується в глибині ділянки, подалі від цікавих очей, під кронами дерев і серед кущів, що пахнуть, до неї веде звивиста доріжка через весь сад.
  • Після розміщення елементів благоустрою ділянки, до них необхідно підвести доріжки. Дороги, як артерії саду, саме вони з'єднують усі точки благоустрою території, ними йде основний рух на ділянці і важливо правильно запроектувати їх, щоб потім не ходити газоном або клумбами, адже так по прямій і швидше. Розташування доріг обов'язково слід погоджувати із замовником, щоб господар розумів як йому зручніше ходити, дороги повинні бути і функціональні та естетичні, тільки заради гарного плану при впорядкуванні ділянки їх малювати не варто! Виходячи зі стилю планування, проектуються або плавні повороти доріг або ж прямі, хрест на хрест лінії, що перетинаються. На перетині доріг завжди чудово виглядають і іноді вкрай необхідні, "перевалочні пункти" - майданчики з будь-яким МАФом у центрі, якщо територія велика і йти вкрай далеко, то такими пунктами при впорядкуванні ділянки є лавочки для відпочинку.

 

  Благоустрій ділянки, актуально чи в наш час?

  Безперечно! Причому, благоустрій ділянки більш необхідний ніж озеленення! Адже саме благоустрій ділянки диктує розташування озеленення у майбутньому. Не можна плутати порядок робіт: спочатку йде благоустрій, а тільки після проектуються насадження, а також, і при втіленні проекту, спочатку будівництво, інженерні роботи і лише потім посадка рослин. Благоустрій території та озеленення саду – це дві складові успішного проекту ландшафтного дизайну, два кити на якому стоїть грамотна побудова плану та ескізу ландшафтного дизайну. Але, є і третій – креативність мислення, цікаві ідеї, вміння компонувати елементи, правильно підбирати красиві рослини та об'єднувати їх у композиції, планувати дизайн, щоб він радував цілий рік! Ось головна відмінність ландшафтного дизайнера від озеленення або інженера благоустрою території. У наступній статті розглянемо, що таке ландшафтний дизайн.

  Вартість послуг на благоустрій територии чи благоустрій ділянки Київ, озеленення саду та ландшафтний дизайн можно дізнатися за телефоном чи у розділі Проект ландшафтного дизайну

Замовити ландшафтний дизайн Київ Вишгород Ірпінь та озеленення саду Ви можете у нас за телефоном +380979424238! Поспішайте, діють знижки на проект ландшафтного дизайну!

 

 Читайте також:  

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 4.50 of 5)