Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

  Виноград це одна з культур, якій потрібен постійний догляд, починаючи від правильного місця посадки і закінчуючи підтримкою його у здоровому та плодоносному вигляді. Розглянемо хвороби та шкідників винограду, а також як з ними боротися та заходи профілактики. 

  Як і для всіх плодових культур, винограду небезпечні затяжні дощі, які провокують розвиток багатьох хвороб, посуха навіть краща, але тоді плоди будуть не настільки соковиті. Багато видів винограду стійкі до хвороб.

  Є кілька видів основних хвороб, небезпечних для винограду - мілддю, оідіум, антракноз, біла і сіра гнилі, бактеріальний рак, а також шкідники - листовійка та виноградний зудінь(кліщ).

Мілддю

  Милддю на нижній стороні листа Мілддю відноситься до виду хибних борошнистих рос, що розвиваються в дощову погоду. Ознакою захворювання є характерний білий наліт із внутрішньої сторони листка та жовті розводів, також може з'являтися на зав'язях. Якщо не подолати хворобу вчасно, то можна втратити всю зелену масу, що призведе до виснаження куща та загибелі.

  Заходи боротьби: системні препарати типу Ридоміл. Контактні препарати також допомагають, можна використовувати бордоську рідину (1%), хлорокис міді. Щоб вилікувати виноград

Милддю на зав’язі слід проводити ретельну обробку листя, з обох боків, якщо препарат не потрапить на міцелій гриба, то хворобу не вбити.

 Спочатку варто обробити виноград контактним фунгіцидом, а через тиждень - системним, для закріплення лікування. Також, не забуваємо, що краще проводити раз на місяць профілактичну обробку саду, що запобігатиме виникненню хвороб.

Оідіум

  Оідіум на листі Виглядає як борошниста роса, що з'являється на нижній частині листка у вигляді павутинного нальоту або ватяного скупчення. Якщо запустити хворобу, то оідіум перекидається на молоді пагони та на грона, якщо захворіли дозрілі грона, то плоди починають розтріскуватися.

  Заходи боротьби: Топаз, Рідоміл Голд, Стробі. Одночасно з обробкою можна внести і листове підживлення Плантофолом.

Оідіум на винограді  Боротьба з оідіумом попереджає захворювання винограду сірою гниллю, тому що після оідіуму з'являється сіра гниль. Варто не забувати підв'язувати пагони винограду і створювати вентиляцію куща, обриваючи пасинки, які загущають кущ, інакше через це хвороба розвинеться швидше.

 

Антракноз

  Антракноз на листі Виражається у дирявому листі, рвані краї дір можуть бути у коричневих плямах. Збудник хвороби зимує у пагонах і може зберігатися до 5 років. Навесні під час частих дощів та теплій погоді створюється сприятливий для нього клімат. Так само, як і попередні хвороби, він за відсутності лікування вражає всю рослину, ще провокує появу хвороби випадання граду.

 Заходи боротьби: Хом, Курзат.

Бактеріальний рак

  Бактеріальний рак у вигляді на стволі Нарости на коренях та стовбурах білого кольору у вигляді кульок, розміром з волоський горіх. Це захворювання, яке провокується тріщинами і морозобоїнами, куди потрапляє інфекція.

 Заходи боротьби: нарости можна зрізати і припалити 5% залізним або мідним купоросом, або 5% дноком, при температурі не більше +50 С. Це не вилікує кущі, але продовжить час плодоношення.

Виноградний зудень

  Зудень в вигляді опуклостей на листіАбо кліщ, на зовнішньому боці формуються опуклості, з іншого боку - білий наліт, який згодом червоніє і стирається. При сильному зараженні плями зливаються і лист загортається, поширюється вітром у суху та спекотну погоду. Якщо зараження не сильне, то простіше зірвати уражене листя.  

  Заходи боротьби: Талстар, Балазо, Нейрон. 

Профілактика хвороб

  Як уже говорилося, варто обробляти садок раз на місяць, як профілактику, але як і з плодовими деревами, так і з виноградом треба також проводити планові обробки:
- перша обробка, коли молоді пагони досягають заввишки 20-25см, зазвичай, до цвітіння,
- друга обробка, коли зав'язуються ягоди.
 

Замовити обробку винограду чи саду можливо за телефоном +38 097 9424238! Телефонуйте, при великому об’ємі - знижки!

 

 Читайте також:

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 5.00 of 5)