Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

  Сьогодні розглядатимемо кислотність грунту і як її визначити не використовуючи при цьому жодних інструментів, тільки візуально. А саме, за допомогою рослин, що ростуть на даній території і виступають індикаторами кислотності та вмісту корисних речовин у ґрунті.

 

 Рослини - індикатори кислотності та вмісту поживних речовин

Підвищений вміст азоту в ґрунті 

  Рясне виростання малини, гравілату річкового, лободи татарської, хмелю, кропиви дводомної, кіпрею вузьколистого, пасльону, щириці, бузини чорної та смородини чорної говорить про зайвий вміст азоту. Але не варто переживати - надлишок азоту це непогано, гірша його відсутність.

 

Нестача азоту

  Конюшина темноквіткова, що розрослася, дрок фарбуючий або росянка круглолиста свідчать про нестачу молекул азоту в грунті. Щоб підвищити кількість азоту в ґрунті можна висаджувати азотовмісні рослини і після відцвітання переорювати ґрунт, тим самим насичуючи ґрунт.

 

Надлишок кальцію

  Венерин черевичок, порізник гірський, сонцецвіт, степова астра і папороті пелея говорять про підвищений вміст кальцію.

 

 Недостача кальцію

  На ґрунтах з низьким вмістом кальцію ростуть бухарник м'який, білоус стирчащий, майник дволистий, папороть-орляк, фіалка собача, верески.

 

 Богаті поживними речовинами 

  Папороть-страусник, лунник оживаючий, кіпрей вузьколистий, белена чорна, паслін солодко-гіркий, медуниця неясна виростають на грунтах, що містять корисні запаси.

 

Середній вміст поживних речовин в грунті

  Перстач білий, підмаренник справжній, сфагнум береговий, папороть, щитовник чоловічий, калюжниця болотяна, купальниця європейська, вітряниця лютична, суниця, конюшина середня, смолівка поникла, грушанка круглолиста, бруслин бородавчастий кажуть про середній вміст корисних речовин.

 

Низький рівень корисних речовин

  Свідчать про маломісткість корисними речовинами в ґрунті такі рослини: лишайники, конюшина ріллева, щавель малий, чорниця, брусниця, верес, журавлина, сивец луговий, яструбинка волосиста.

 

 

 Близьке пролягання грунтових вод

  Щавель, таволга, дуб, верба, очерет лісовий, вільха сіра і чорна, очерет, прутняк, плющ, розрив-трава, перстач гусячий, боліголов, наперстянка, осінній зимовник, мати-й-мачуха свідчать про близьке пролягання ґрунтових вод, вишні не зможуть рости на такій ділянці.

 

Кислотні грунти рН 4-5

  Калужниця болотна, лютики, сердечник луговий, седмичник європейський, хвощ полевий воліють кислі ґрунти.

 

 Лужні грунти рН 7-8

Люцерна серповидна, мати-й-мачуха, полин, лобода бородавчаста, астра солончакова виростають на лужних ґрунтах.

 

Багатим вапном ґрунтам віддають перевагу живокість, гірчиця польова, сушениця болотна, подорожник ланцетолистий. На ґрунтах з нестачею вапна ростуть грижник голий, волошка, дика редька.

 

Читайте також:

  

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 4.50 of 5)