Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Давно не про що не говорили, так давайте згадаємо про альпійських гірках сьогодні. Що, куди, а головне навіщо це робити?

 Рокарій чи кам'янистий сад

  Каменистая горка, озеленение сада киевА саме: рокарій, альпінарій, кам'янистий сад, альпійська гірка - це все назва однієї і тої споруди з каміння, різниця в оформленні, застосовуваних рослин і кількості рослин або каменю. Якщо буде більше каменю ніж рослин, то це рокарій, якщо будуть використовуватися рослини з високогірних широт, то ясна річ, буде - альпінарій. Можна насажанную багато рослин і каменів всього парочку, тоді буде щось середнє між клумбою з каменями і кам'янистим садом.

  Обов'язкова умова припіднятий рельєф гористий, щоб вашу гірку не змило необхідно в основу кам'янистої гірки насипати або щебінь, або мішок з піском, або бите будівельне сміття - це буде основою або дренажем гірки. Також, при засипці грунтом, не забуваємо добре проливати гірку багато-багато разів. Я люблю камінь в будь-якому його вигляді, але варто враховувати, що змішувати різні кольори і типи каменів не завжди виглядає естетично, всього повинно бути в міру, не червоний з зеленим компонувати, а невеликий одного кольору з великим того ж кольору, або ж близького до нього кольору. Також доречні сухі струмки, як кам'янисті сади або просто величезні валуни з кишенями для рослин - кордонів для фантазії, начебто, немає, кам'янистий сад може бути як на сонці, так і в тіні, просто інші рослини використовуються. А можна до кам'янистої гірки додати струмочок і озеро, і буде зовсім інша картина, але ще більш вражаюча та динамічна.

каменистая горка киев-ландшафтный дизайн  Добре виглядають штамбові плакучі рослини на задньому плані рокарію, або будь-які вищі рослини або злаки, а можна і японський сад створювати рокарієм - з японськими кленами, азаліями і бонсай соснами. Звичайно ж, добре виглядають будь-які сосни з камінням, будь то гірські, звичайні, нівакі та інше, обов'язкові почвопокривні рослини, також в будь-яких їх видах, чим яскравіше квітучі, тим краще: чебрець, очитки, ломикамені, аліссуми, гвоздики, флокси шиловидні та інше. Обов'язково не забуваємо і про хвойних супутників кам'янистих садів: ялівців горизонтальних або козацьких, в залежності від розміру гірки - якщо гірка невелика краще використовувати повільноростучі види ялівців, якщо розміри кам'янистого саду дозволяють, то можна розгулятися ялівцем середнім або козацьким. Але варто пам'ятати, що через якийсь час він буквально захопить максимум території. Доречні будуть на гірці і різного виду ялини подушковидні або канадські, ялиці форм Нана, тсуги канадські низьких форм, туї кулькою або кипарисовики повільноростучі, всі вони додадуть різноманітності форм і кольорів.

  Щодо розстановки каменів теж існує маса варіантів, як можна ставити на ребро камені, так і класти горизонтально, головне щоб було відчуття що їх там забули вже давно, тобто вкопати на чверть або половину. Простір між валунами можна як засипати відсипкою або корою, а можна залишити для заплітання рослинами - як душа забажає. Як приклади прикріплюю чужі варіанти. Просто замовте проект ландшафтного дизайну у Арт-студія Хедера та ми втілимо будь-який вид альпійського саду.

 

Замовити створення кам`янистої гірки чи альпінарію Ви можете за телефоном +38 097 942 24 38. Наш дизайнер підкаже Вам всілякі варіанти!

 

Читайте також: 

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(0 ratings, average 0.00 of 5)