Мы в соц. сетях:

 

Подписаться на новости

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

Перезвонить Вам?

Введите Ваш Email(*)
Введите Ваш Email

  Сьогодні обговорюватимемо лохину - найсмачніша і найкорисніша ягода. Найчастіше плутають із чорницями, але у лохини ягоди блакитні, більш соковиті і більші в 2 рази. Омолоджує, покращує зір, пам'ять, обмін речовин, оздоровлює гормональну систему, очищає кишечник та інше. Так що, погодьтеся, корисно мати такий кущик у себе на дачі.

 Трішки про лохину

  ЛохинаЛохина родом з Північної Америки, в дикому вигляді зустрічається в болотистих місцях, в густих хащах. Чорниця високоросла - нова рослина в плодових культурах, її освоєння почалося в XX ст. Висота чагарника - від 1 до 2 м. Цвіте лохина наприкінці травня. Досягає лохина в липні і до кінця вересня. Плоди великі, до 13 мм у діаметрі. Колір – від блакитного до чорного. Ягоди на гілці дозрівають поступово, але довго не обсипаються. Восени листя червоніє, саме тому її можна використовувати і як декоративний чагарник.

Посадка лохини

  Для посадки яму копають глибиною 60-70 см, діаметром 60 см. Робимо суміш з верхового або низинного торфу, мінеральних добрив, хвойної землі і садимо лохину, добре мульчуючи її корою або торфом. Перед посадкою суміш добре пролити. Лохину канадську/високорослу краще висаджувати 2-3 літніми саджанцями, вони простіше адаптуються. Віддалення між кущами в ряду не менше 1,2 м, між рядами - 2,5 м. Не варто удобрювати лохину органікою - гноєм, компостом, курячим послідом. Ґрунт стає лужним і рослини гинуть. Варто використовувати мульчу, яка підкислює ґрунт, а також кислі мінеральні добрива. Для кращого плодоношення не завадило б мати на ділянці не менше 2-х кущів з однаковим терміном початку дозрівання (це покращує запилення та зав'язь плодів).

Лохина морозостійка, легко переносить морози до 30 градусів, невибаглива. Найкраще вибрати добре освітлені та теплі ділянки. Лохина добре росте на легких (піщаних і супіщаних) і кислих добре дренованих грунтах. Ґрунт повинен бути постійно помірно вологим, особливо у період вегетації. Надмірного зволоження лохина не переносить.

Догляд за лохиною

  Лохина вимагає постійно кислого ґрунту, своєчасного поливу та обрізки. Обрізка сприяє ранньому цвітінню, зменшує ушкодження взимку. Старі пагони повинні щороку замінюватися на нові. Омолоджувати варто 3-4-річні кущі. Обрізають лохину ранньою весною перед появою бруньок або восени після листопаду. Видаляють усихаючі, хворі, пошкоджені гілки, також, вирізають старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів, і видаляють тонкі, ті, що загущують центр лохини розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні бруньки. Повинно залишатися щонайменше 3-5 наймолодших (однолітніх) пагонів, що відходять від основи куща. У дорослих рослин, як правило, спостерігається така реакція на обрізку: чим слабша обрізка, тим вищі врожаї, але тим дрібніші ягоди і тим пізніше вони дозрівають. Тому регулювати рівень обрізки необхідно в залежності від того, яке значення мають загальний урожай, розміри ягід і терміни їх дозрівання.

  Види лохини

  В садових центрах представлена величезна різноманітність сортової лохини, що відрізняється термінами дозрівання та розмірами куща: 

  •   Лохина канадська Atlantis - ягоди крупні. Дозрівають в кінці липня – середині серпня. Початок плодоношення на 3 рік. Врожайність 8-10 кг/кущ. Кущ до 1,6 м, розлогий. 
  •   Лохина канадська Bluecrop - високорослий сорт. Плодоношення на 3 рік. Врожайність до 9 кг з куща. Строк дозрівання – липень. Сорт морозостійкий до –34 градусів, стійкий до хвороб. Рекомендується інтенсивна обрізка для збереження врожайності.
  •   Лохина канадська Brigitta - плодоношення регулярне до 6 кг с куща, кущі достигають 1,3 м. Дозріває рівномірно, врожай збирають в 2 заходи.
  •   Лохина канадська Patriot - високорослий сорт, ягоды крупні, масою до 4г, сочні. Плодоношення на 3 рік. Врожайність до 9 кг с куща. Строк дозрівання – липень. Сорт морозостійкий до –40 градусів, стійкий до хвороб. 

 

Необхідна консультація по догляду чи хочете купити лохину канадську та посадити у себи на ділянці? Просто наберіть +38 097 9424238.

 

Читайте також:

Rating article
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
(1 rating, average 5.00 of 5)